folrbal_vítězky

Dne 29. března 2017 se konal v Holešově kvalifikační turnaj moravské skupiny ve florbale dívek. Vítěz tohoto turnaje si mohl vybojovat právo účasti na republikovém finále. Do kvalifikace se probojovaly tři týmy, které sem postoupily jako vítězové krajských kol.  Jedním ze tří celků, které se kvalifikace zúčastnily, byl i tým dívek z Gymnázia Otrokovice. Naše reprezentantky dokázaly zvítězit v okresním kole ve Zlíně, bez ztráty bodu a s celkovým skóre 9:3 prošly i krajským kolem v Uherském Brodě.

Do kvalifikačního turnaje v Holešově vstoupily dívky soubojem s největším favoritem kvalifikace, hráčkami z Přerova. Přerovský tým se podobné soutěže středoškolských týmů zúčastnil i v loňském roce a dokázal zvítězit v republikovém finále. Průběh zápasu ovlivnil rychlý gól, který dokázaly naše dívky vstřelit již 3 vteřiny po zahajovacím hvizdu. Celý zápas se odehrál ve strhujícím tempu. Nakonec byly šťastnější reprezentantky našeho gymnázia a radovaly se z výhry 4:1. Druhý zápas byl již klidnější, hráčky z Českého Těšína byly slabším soupeřem. Možná proto je dívky trochu podcenily, ale i tento zápas nakonec skončil vítězstvím 6:3. Tímto vítězstvím se reprezentantky otrokovického gymnázia probojovaly do republikového finále v Jindřichově Hradci, kde se o vítězství popere 6 nejlepších středoškolských týmů z celé České republiky.

O úspěch se nejvíce zasloužily střelkyně Barbora Husková a brankářka Veronika Ištvánková, jejich výkony však byly podpořeny bojovností a obětavostí ostatních hráček týmu. Poděkování tedy patří také Natálii Mlýnkové, Terezii Kužílkové, Janě Bujdákové, Ludmile Pompové, Tereze Štěbrové, Valentině Baťové, Dominice Remešové, Aničce Hostašové, Kateřině Kučerové, Barboře Šimkové, Katce Kolajíkové a samozřejmě také trenérovi Jaromíru Vaňkovi a kouči, který během turnaje dívky vedl, Pavlu Semerákovi. Tak tedy hodně štěstí ve finále!