Erasmus+

/Erasmus+
Erasmus+ 2017-10-16T09:12:34+00:00

eras

V tomto školním roce nám byl schválen dvouletý projekt v rámci programu Erasmus+ školní vzdělávání. Název projektu je Building Bridges to the Future (Stavíme mosty do budoucnosti) a je financován z prostředků Evropské unie. Stali jsme se tak součástí programu, jehož se bude účastnit celkem pět škol z pěti různých států Evropy.

Během dvou let budeme spolupracovat s partnery z německého Trieru, portugalského Esposende, italského Rimini a tureckého Istanbulu. Můžeme se těšit na vzájemná setkání, výměnu zkušeností, poznávání různých kultur a spoustu nových zážitků. Nemalým přínosem pro žáky bude jistě možnost zdokonalit si komunikační schopnosti a procvičit si angličtinu či němčinu.

Erasmus+ úkoly 2017

ERASMUS+ v Otrokovicích!

Projekt Erasmus+ je ve své druhé polovině. Po výjezdech do Trevíru a Rimini přivítáme ve dnech 15. až 21. října 2017 na Gymnáziu v Otrokovicích mládež a učitele z partnerských škol z Německa, Itálie, Portugalska a Turecka.

Stejně jako během předešlých setkání budeme i u nás pracovat na stanovených úkolech. A jaké jsou? Hlavním úkolem je výuka a tvorba dokumentárního filmu. K tomu ovšem studenti potřebují nejprve natočit nějaký materiál. Ten získají během exkurzí do rozličných podniků a firem v našem regionu, kde natočí nejdříve pracovní prostředí a rozhovory s lidmi, kteří zde pracují, na téma udržitelnost práce a zdrojů. Poté se pokusí materiál zpracovat do podoby dokumentárního filmu – vše pod vedením profesionálů ve Filmovém uzlu v prostorách filmových ateliérů ve Zlíně.

Naši studenti ale také bezpochyby plánují a těší se na volný čas strávený se svými zahraničními přáteli. Určitě se budeme snažit, aby se u nás všichni dobře cítili.

Výjezd do Rimini

Fotogalerie

Na začátku května jsme dostaly možnost vycestovat na týden do italského města Rimini v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ podporovaného Evropskou unií. V projektu byly zapojeni i studenti z dalších partnerských zemí – Portugalska, Německa a Turecka. Stejně jako ostatní účastníci jsme byly ubytovány v rodinách studentů, se kterými jsme celý týden chodily do školy, kde jsme pracovaly na projektových úkolech a podnikaly jsme různé aktivity. Navštěvovaly jsme pláž, ochutnávaly italské speciality a užívaly si atmosféru plnými doušky. Během celého týdne jsme stihly poznat mnohá zákoutí Rimini a jiných měst Itálie, a to díky srdečným učitelům hostitelské školy a také studentům, mezi nimiž jsme si i mimo jiné našly mnoho kamarádů. Byly jsme moc nadšené, že jsme mohly tuto zemi a školu navštívit.

Studentky kvinty: Anna Sychrová, Eliška Čechová, Gábina Savarová, Kateřina Kundrato

Výjezd do Trieru

Fotogalerie

Gymnázium Otrokovice je od září 2016 součástí dvouletého mezinárodního projektu v rámci programu Erasmus+ školní vzdělávání. Název projektu je Building Bridges to the Future (Stavíme mosty do budoucnosti) a je financován z prostředků Evropské unie.Našimi partnery jsou střední školy ze čtyř evropských měst: německého Trieru, portugalského Esposende, italského Rimini a tureckého Istanbulu.

Veškeré aktivity budou probíhat nejen individuálně na jednotlivých školách, ale vybraní studenti se také zúčastní mezinárodních výjezdů, kde spolu s ostatními žáky partnerských škol budou pracovat na zadaných úkolech.  Jedná se o reciproční výjezdy – což znamená, že studenti budou ubytováni v rodinách žáků hostujících škol, a následně se od nich očekává, že budou hostiteli těch studentů, kteří přicestují na mezinárodní setkání k nám.

14. – 18. 11. 2016 proběhlo první mezinárodní setkání koordinátorů v Trieru, kde byla upřesněna náplň projektu a byly domluveny termíny studentských mobilit. V únoru 2017 nás čeká první výjezd právě do partnerské školy v Trieru (což je zároveň hlavní koordinátor projektu), v květnu 2017 pojedeme do Rimini, v dalším školním roce v říjnu bude hostitelem naše škola, únor 2018 bude patřit portugalskému Esposende a poslední studentské setkání se odehraje v partnerské škole v Istanbulu.

Jedná se o třetí podobný projekt, jehož se naše škola účastní, a vzhledem k předchozím skvělým zkušenostem věříme, že i současný projekt bude pro studenty prospěšný a zároveň i zábavný, plný užitečných informací, nevšedních zážitků a nových přátelství.

Mgr.Kateřina Kozlová, koordinátorka projektu

Erasmus+ v Portugalsku

Nad zadanými úkoly jsme na začátku června rokovali v portugalském městě Esposende, kde se konalo setkání zastupujících učitelů. Našim cílem bylo nejen sepsat zprávu pro naše národní agentury o úkolech již splněných, ale upřesňovali jsme i náplň následujícího roku. Práce byla vcelku intenzivní, přesto nám ale naši hostitelé připravili i bohatý kulturní program. K nezapomenutelným zážitkům budou patřit nejen ty kulinářské (Portugalsko je země bohatá na mořskou faunu a portugalská kuchyně je vskutku jedinečná), ale i výlety do okolních měst (nádherné historické Porto, Braga se svým monumentálním poutním  místem Bom Jesus, Viana do Castelo se svými malebnými uličkami…). A určitě nejvíce budeme vzpomínat na společně strávené večery plné přátelského povídání se zástupci všech partnerských zemí.

Země je taková, jací jsou její lidé – a Portugalsko je bezesporu nádherná země s milými a velmi pohostinnými lidmi.