Španělsko

V rámci projektu Comenius studenti Gymnázia Otrokovice navštívili i Španělsko.

Projekt COMENIUS ´´I will be a student´´

Na konci května jsme se v rámci projektu Comenius ´´I will be a student´´ podívali do Španělska. Přesněji na ostrov Tenerife, který náleží Kanárským ostrovům. Celý pobyt se uskutečnil ve dnech od 22. května do 29. května. Do tohoto projektu jsou zapojeni kromě Gymnázia Otrokovice i studenti z Maďarska, Polska, Turecka, Itálie a Španělska.

Na Tenerife se tentokrát vydala čtyřčlenná sestava složená ze dvou žáků a dvou paní profesorek. Všechny debaty o našich městech, školách, univerzitách a plánech do budoucna byly prezentovány v anglickém jazyce. Škola se nacházela ve městě San Juan de la Rambla, kde jsme byli mimojiné i ubytováni v našich hostitelských rodinách. Poznávali jsme různé kouty ostrova Tenerife. Nejvíce se nám líbil výlet na nejvyšší sopku Teide vysokou 3718 m, prohlédli jsme si historické město La Laguna  a spoustu dalších zajímavých míst. Celý ostrov je moc hezký. Nachází se zde velmi rozmanitá flora i fauna, která nenechá chladným nejednoho fotografa.

Pobyt se nám velmi líbil a myslím si, že to byla výborná a nezapomenutelná zkušenost. Navázali jsme nová kamarádství, která doufám přetrvají co nejdéle, poznali jsme nové kultury, vyzkoušeli si, jak to chodí v cizích rodinách a hlavně jsme zjistili, jak moc je angličtina důležitá.

Teď už se všichni moc těšíme na říjen, kdy přijedou nejen naši španělští kamarádi, ale i zástupci ostatních zemí na konferenci k nám do České republiky.

Veronika Kužílková, 2.A, Gymnázium Otrokovice

Na konci května jsme se zúčastnili pokračování projektu COMENIUS ´´I will be a student ‘‘. Tentokráte jsme jako studenti druhých ročníků navštívili Kanárské ostrovy, patřící Španělsku.  Zde jsme se setkali s našimi kamarády ze Španělska,  Itálie, Maďarska, Polska, Turecka.

Místní si pro nás připravili bohatý program, který byl plný legrace, zábavy a samozřejmě skvělého jídla. Hry byly sestaveny velice chytře a my jsme odjížděli aspoň se základními znalostmi španělského jazyka. Dále nás místní studenti provedli krásami tamější přírody a seznámili nás s jejich běžným životem a tradicemi. Celý pobyt pro nás byl velikým přínosem a životní zkušeností, neboť jsme poznali úplně odlišnou kulturu a zlepšili naše komunikační schopnosti.

Nyní se už nemůžeme dočkat, až na podzim přijedou na oplátku oni k nám.

Tadeáš Tkadlec, Sexta, Gymnázium Otrokovice