Ve dnech 5. a 6. června 2019 jsem se zúčastnil celostátní přehlídky 53. ročníku festivalu ARS POETICA – Puškinův památník v Ruském středisku vědy a kultury v Praze.

Ve středu večer proběhl u příležitosti 60. výročí založení soutěže Puškinův památník koncert s názvem „Jaromír Nohavica a ruští básníci“. Pan Nohavica tento koncert věnoval vítězům krajských kol soutěže. Doprovázel jej pan Robert Kusmierski na akordeon. Koncert trval dvě hodiny a byli na něj pozváni vzácní hosté z ruského velvyslanectví a z řad příznivců ruského jazyka a kultury.

Ve čtvrtek se konala samotná přehlídka. Ve Velkém sále účinkovaly soubory a hudební čísla. V Křišťálovém sále účinkovali recitátoři.

Protože se jednalo o festivalovou přehlídku, nikoliv o soutěž, porota neudělovala vítězům 1. – 3. místo. Nejlepší účinkující z každé kategorie si odnesli „mimořádné ocenění poroty“, které se podařilo získat i mně za recitaci.

Celá akce se mi moc líbila a jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit a strávit díky tomu krásné dva dny v Praze. Byla to pro mě zajímavá zkušenost.

Radim Váňa, tercie