Německo

MOBILITA – NĚMECKO

Naše první mobilita se uskutečnila v západoněmeckém městě Trevír od 3.11 do  8.11.2013 a zúčastnily se jí čtyři studentky třídy kvinta.  Nejenže poznaly jiný kraj, procvičily angličtinu i němčinu, navázaly nová přátelství, ale také se jim spolu s ostatními účastníky podařilo natočit zajímavé krátké filmy podle vlastních scénářů. Vedle zpracování prezentace o své zemi a o své škole byla tvorba scénáře s námětem šikany prvním úkolem, který měli studenti zvládnout ještě na své škole před odjezdem do Německa. Že se to našim děvčatům povedlo, není pochyb. Ze sedmi scénářů (každá škola psala svůj vlastní příběh) studenti, rozdělení do skupin, vybírali dva, podle nichž pak následně natáčeli dva krátké filmy. A právě scénář našich studentek byl jedním ze dvou úspěšných. Program v Německu byl ale mnohem bohatší než jen natáčení a zpracování filmů, i když právě tato činnost studenty ohromně bavila. Zajímavá byla i prohlídka města, sportovně nadšeným bylo umožněno zaplavat si v místních lázních, mohli si vyzkoušet jízdu na koních a všichni do jednoho se pak nechali strhnout k výuce salsy na veselém předvánočním večírku, který si kamarádi z německé školy připravili pro všechny účastníky. Protože jak je známo – kdo si hraje nezlobí. O tom, že tato mobilita byla vydařená akce, z níž se nechtělo odjíždět, svědčily slzičky při loučení. Teď nás ovšem nečeká jen vzpomínání na krásně prožité chvíle, ale také práce na úkolech pro další výjezd v únoru, tentokrát na exotický francouzský ostrov Martinique. Určitě je na co se těšit.