PROČ STUDOVAT NA GO?

NEJSME JEN ŠKOLA … JSME RODINA!

Prima

Své nové spolužáky poznáš na „osobnostňáku“. Zažiješ spoustu zábavy a dobrodružství a najdeš si nové kamarády. Taky tě čeká pasování do řad středoškoláků, tak zvané beánie. Seznámíš se s tím, jak to funguje na střední škole.

Sekunda

Už jsi student, zaběhl ses v novém systému, využíváš všechny vymoženosti školy. Můžeš si také vybrat z široké nabídky kroužků – divadlo, sbor, hudební soubor, florbal, odbíjená… Na konci roku tě čeká třídenní výlet.

Tercie

Studuješ a systematicky se věnuješ práci ve škole. Aktivně se účastníš projektů, potkáváš se se studenty z jiných zemí. Účastníš se akcí v rámci naší školy UNESCO.

Kvarta

Jsi v polovině studia. Své znalosti tak můžeš zúročit v různých soutěžích. Podílíš se na přípravě tradičních školních akcí, jako je GOfest a Festival gymnázií. Čeká tě i lyžák, kde si užiješ zimních sportů a zábavy s kamarády.

S NÁMI NEMŮŽETE ŠLÁPNOUT VEDLE

Prvák

Naši prváci a primáni se každoročně účastní adaptačního pobytu, na kterém poznávají své nové spolužáky a zároveň zažívají společná dobrodružství. Taky je čeká pasování do řad středoškoláků, tak zvané beánie, začínají se aktivně účastnit školních projektů.

Druhák

Aktivně využíváš všech možností, které ti gymnázium poskytuje, tedy např. moderně vybavených učeben, možnosti připravit se na různé jazykové certifikáty. Čeká tě třeba sportovně-turistický a adaptační kurz v Luhačovicích se základy kanoistiky, střelbou ze vzduchovky, tenisem a zážitkovou pedagogikou, zájezd do Vídně nebo nezapomenutelný lyžařský kurz.

Třeťák

Vybereš si dva volitelné předměty a prohloubíš své znalosti v předmětech, o které máš zájem a které ti i pomohou při vstupu na vysokou školu. Můžeš se zúčastnit různých projektů a podívat se do světa.

Čtvrťák

Užiješ si kulturně- historickou exkurzi do „matičky Prahy“, stužkovací večírek, besedu o pomaturitním studiu, jako každoročně půjdeš do divadla, na koncert a sejdeš se se staršími kamarády na abiturientském večírku a získáš čerstvé informace o „své“ vysoké škole.
A ještě? Už jen práce: opakování, maturitní témata, tři volitelné předměty, příprava na přijímací zkoušky.
A pak rozloučení se spolužáky i učiteli a maturita.

Škola hrou aneb Učení nemusí být mučení

Divadlo Variace

Dřímá v tobě herecký talent? Pojď ho uplatnit v našem divadelním spolku VARIACE. Na svém kontě máme kousky jako je Sluha dvou pánů, České nebe, Slečna od Maxima, Dívčí válka, Nájemníci, Kocovina aneb Démon alkohol …

Hudební soubor a sbor

Muzikanti, hráči a zpěváci si můžou zahrát, zazpívat a strávit příjemně odpoledne v našem hudebním souboru napříč ročníky.
A na co se můžete těšit? Písně klubové scény i písně momentálně moderní a úspěšné, které slyšíte z rádia.

Sportovně turistický kurz

Základy kanoistiky, střelba ze vzduchovky, cykloturistika, tenis i zážitková pedagogika tě čekají na sportovně turistickém kurzu v Luhačovicích. Těšit se na něj můžeš ve druháku. Tak ukaž, co je v tobě a užij si trochu adrenalinu!

Poznávací exkurze

Chceš vědět, jak to chodí v jiných zemích? V posledních letech jsme navštívili Itálii, Německo, Řecko, Anglie a Skotsko a Skandinávii. Tak se přidej a poznávej s námi svět.

Lyžařský kurz

Každoročně naši kvartáni a druháci vyrážejí na lyžák. Alpy nebo Beskydy, všude si užiješ spoustu zábavy a zimních sportů.

Praha

Karlův most, Pražský hrad, Chrám sv. Mikuláše, Staroměstské náměstí, Židovské město, Technické muzeum či divadelní představení, to a mnohem víc tě čeká při návštěvě Prahy. Tak poznej a prohlub si znalosti, třeba se ti budou u maturity hodit.

Červnové akce

Projektové aktivity, během nichž se studenti věnují různým druhům
sportu, podnikají výlety, seznamují se s filmovou
tvorbou a jejími dějinami. Realizují se i tvůrčí dílny věnované neobvyklým ručním pracím, literatuře či sochařství.

Abiturientský večírek

Bývalí absolventi, učitelé a žáci školy se pravidelně scházejí na abiturientském večírku. Z první ruky pak budeš mít informace o vysokých školách i životě vysokoškoláka.

GOfest

Výtvarné dílny, malování metodou airbrush, netradiční módní přehlídka, pěvecká a taneční vystoupení, školní kapela, fotokoutek a v neposlední řadě i vystoupení divadla Variace. To vše na studentském festivalu pořádaném žáky naší školy.

ROZHODLI JSTE SE STUDOVAT U NÁS?

PŘÍPRAVNÉ KURZY
WEBOVÉ STRÁNKY
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Gymnázium Otrokovice

tř. Spojenců 907, 765 13 Otrokovice

TEL.: 577 926 014

FAX.: 577 926 230