Mgr. Klára Bumbálková

Klára Bumbálková studovala na Gymnáziu Otrokovice. V roce 2002 absolvovala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Fakultě multimediálních komunikací. Odborné praxe absolvovala během studia v agenturách BBK Time, Satchi & Satchi, Schober Direct Marketing a ve společnosti Barum Continental. V současné době dokončuje studium oboru MBA Senior Executive na Brno International Business School.
Od února 2011 působí jako nezávislá konzultantka v oblast marketingu, PR a event managementu. Mimo jiné pracuje na těchto projektech: Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha (manažerka PR a marketingu), Cena Antonína Dvořáka (manažerka PR a marketingu), Hospodářské noviny – Top 25 žen českého byznysu (manažerka projektu), NH Partners – advokátní kancelář (poradce v oblasti PR a marketingu), Platforma OZE (mediální poradce) aj.
V letech 2008 – 2010 působila jako marketingová manažerka advokátní kanceláře Glatzová & Co. Do kanceláře přišla z vydavatelství Economia, kde zastávala funkci vedoucí centrálního marketingu. V letech 2005 – 2007 pracovala v agentuře Bison & Rose public relations. Jako specialista na eventy se podílela např. na vzniku a realizaci soutěží Firma roku a Živnostník roku nebo na realizaci seriálu konferencí Fórum Hospodářských novin. Předtím působila několik let jako vedoucí komunikace a tisková mluvčí Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně.

Mgr. Luboš Dostál

zpravodaj České televize

Od roku 2005 pracuji jako krajský zpravodaj České televize ve Zlínském kraji. Předcházelo tomu tříleté dobrodružství v barvách regionálního studia TV Prima a dříve sbírání zkušeností ve zlínské kabelové televizi a zpravodajství Rádia Kiss Publikum – to ještě během magisterského studia na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (obor marketingové a sociální komunikace).
Do historie Gymnázia v Otrokovicích jsem se ničím výjimečným nezapsal (snad jen výjimečnou neohrabaností v hodinách tělesné výchovy). Tato škola se však trvale zapsala do mé paměti a – snad to nebude znít pateticky – do mého srdce. Vzpomínám rád a vděčně. Důkazem budiž má dosud stoprocentní účast na každoročních abiturientských srazech. A na dně naftalínem čpící skříně jako vzácná relikvie uchovávané tričko s vybledlým nápisem MATURANT 95…

Ing. Milan Hába

T-Mobile – ředitel technologických a obchodních inovací

Milan Hába studoval na Gymnáziu Otrokovice. V roce 2002 pak úspěšně dokončil inženýrské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, Fakultu informatiky a statistiky.
Od dubna 2002 působí ve společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., kde postupně vystřídal několik pozic. Po nástupu působil na pozici produktového specialisty pro mobilní datové služby, kde byl mimo jiné zodpovědný za rozvoj portfolia služeb o technologické novinky jako EDGE nebo 3G. Dále působil na pozici senior manažera segmentu zákazníků předplacených karet a později rezidenčních tarifních zákazníků. V současnosti působí na pozici Senior manažera pro vývoj nových služeb, kde má mimo rozvoj portfolia mobilních služeb také zodpovědnost za rozšiřování záběru aktivit společnosti do zcela nových oblasti jako je pevné připojení k internetu, satelitní TV a další.
Během studia pracoval jako projektový manažer ve společnostech Checkit a.s. a Contactel a.s., kde sbíral zkušenosti při řízení vývoje nových webových služeb portálu Redbox.cz nebo vývoji mobilních rozhraní (WAP) pro přístup k webovým službám. Shromážděné poznatky a zkušenosti v těchto oblastech také shrnul v knize WAP – Tvorba stránek pro mobilní zařízení vydané v roce 2002 vydavatelstvím Computer Press.

doc. MUDr. Aleš Hejčl, Ph.D.

Sekundární lékař Neurochirurgické kliniky UJEP, Masarykova nemocnice a výzkumný pracovník – postdoktorand Ústavu experimentální medicíny AVČR.

Vzdělání

 • Gymnázium Otrokovice, Česká republika, 1992 – 1997.
 • Thomas Worthington High School, Worthington OH, USA, 1994-1995.
 • lékařská fakulta UK, Praha, Česká republika, 1997 – 2003.
 • Povinný základ z neurochirurgie, Praha, 2007.
 • Úspěšný absolvent testu EANS, Opatija, Chorvatsko, 2009.
 • Ukončené postgraduální studium v oboru neurověd na 1. lékařské fakultě UK v březnu 2010. Téma „Experimentální přemostění míšního poranění pomocí hydrogelů“, školitelka prof. MUDr. Eva Syková, DrSc.
 • Atestace z neurochirurgie, Praha, 2010.

Profesní pozice

 • Sekundární lékař (Neurochirurgická klinika UJEP, Masarykova nemocnice)
 • Výzkumný pracovník – postdoktorand (Ústav experimentální medicíny AVČR)

Stáže

 • IFMSA: Oddělení neurofyziologie Tampere, Finsko, 2000.
 • IFMSA: Neurochirurgické oddělení Taichung, Taiwan, 2002.
 • Neurochirurgická klinika Heidelberg, Německo, prof. Andreas Unterberg, multimodální monitorace pacientů po SAK na JIP, listopad/prosinec 2006.
 • Neurochirurigická klinika Zurich, Švýcarsko, prof. Helmut Bertalanffy, květen 2010

Kurzy

 • Kurz neurověd 2006-2007
 • Kurz základů vědecké práce 2007
 • Základy transkraniální dopplerovské sonografie, Praha 2005.
 • EANS course (Bratislava 2006, Antalaya 2007, Trondheim 2008, Opatija 2009)
 • Traumatic brain injury course, Tampere, Finsko, září 2006.
 • Kurz mikrodialýzy, Frankfurt a. M., Německo, prosinec 2006.
 • AO Spine Basic kurz. Varšava, září 2011.

Slávek Horák

režisér a scénárista

Slávek Horák (1975, Gottwaldov / Zlín) po absolvování gymnázia v Otrokovicích, vystudoval Filmovou školu v rodném Zlíně pod vedením Jana Gogoly. Na pražské FAMU studoval hranou režii a scenáristiku, studium však kvůli brzkému úspěchu při režírování reklamních spotů nedokončil (za více než patnáct let jich natočil přes 120). Jako druhý asistent režie pracoval na filmu Kolja Jana Svěráka, oceněném Oscarem za nejlepší zahraniční film. Pro mezinárodní projekt Straight8 natočil dva krátké filmy, oba byly ve svých ročnících vybrány do finální šestky a promítány na festivalu v Cannes. Scénář jeho debutu Domácí péče, který produkoval ve vlastní společnosti TVORBA films, získal ocenění od Filmové nadace.
MFF Karlovy Vary 2015

Gustav Řezníček

herec

Narodil jsem se v Otrokovicích, tam jsem i navštěvoval školu ZDŠ Mánesova, po ní jsem se nebyl schopen ještě přesně rozhodnout, co bych chtěl studovat, proto jsem nastoupil na otrokovické gymnázium.
A ukázalo se, že to byla ta nejlepší volba. GO se stala pro mě tou nejlepší životní školou a i dnes, když se potkám se svými bývalými spolužáky, všichni společně na náš otrokovický gympl nedáme dopustit. Přístup kantorů ke každému studentovi jako k svébytné individualitě, kdy podporovali rozvoj a zájmy každého jednotlivce zvlášť, přijímáme dodnes s pocity obdivu, vděčnosti a díku. Vlastně máme dodnes každý podle svého zaměření pocit, že naše gymnázium mělo specializaci přesně pro jeho obor. Já jsem cítil akcent školy na výuku umělecky zaměřených předmětů, jiní měli pocit, že byl náš gympl přírodovědný nebo matematický, další měli pocit zaměření na jazyky nebo na sport… Kdybych si měl vybrat střední školu znovu, nevybral bych si jinak a mohu ze své zkušenosti naše otrokovické gymnázium jenom doporučit.
Po studiu herectví na JAMU v Brně jsem působil v brněnském HADivadle, odkud jsem po roční přestávce bez stálého angažmá zakotvil v Městském divadle Zlín, kde jsem dosud. Kromě těchto domovských divadel jsem však vystupoval taky v Divadelním spolku Kašpar v Praze, v Moravském divadle Olomouc, v Městském divadle Brno, v Divadle Andreja Bagara v Nitře, ve Švandově divadle v Praze, ve Vinohradském divadle v Praze v prvním uvedení muzikálu Les Miserables, ve Státní opeře v hudebním projektu Michaela Horáčka Kudykam aj. Kromě menších televizních a filmových rolí jsem měl větší příležitost ve filmu Drahomíry Vihanové Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba.

Mgr. Ing. Petr Vabroušek

reprezentant ČR v triatlonu

Petr Vabroušek studoval na Gymnáziu Otrokovice v letech 1988-1992. V toce 1997 absolvoval na Masarykově Univerzitě v Brně, Fakultě Ekonomicko-správní. V Brně ještě 3 roky pokračoval v postgraduálním studio, zatímco ve Zlíně absolvoval v denním studiu ještě fakultu Marketingu a Managementu na Univerzitě Tomáše Bati.
Již během studií se také naplno věnoval triatlonu a ihned po dokončení druhé VŠ se stal profesionálním sportovcem a reprezentantem ČR v triatlonu. K triatlonu se dostal od svého původního sportu – veslování, právě během studia na otrokovickém gymnáziu. K jeho největším úspěchům patří vítězství ve Světovém poháru v dlouhém triatlonu (2006 a 2011), několika prestižních Ironmanech ve světě (JAR, Jižní Korea, Anglie, USA,…) a celá řada domácích titulů. Znalosti nabité během ekonomických studií s úspěchem využívá nejen při vlastním managementu a marketingu, ale také při zastupování několika zahraničních značek na tuzemském trhu.
Žije ve Zlíně s manželkou a dvěma dětmi a je členem triatlonového oddílu Author Tufo Trilife Zlín.

http://www.facebook.com/PetrVabrousek